International Visegrad Fund

visegrad fund logo

 

Міжнародний Вишеградський Фонд є міжнародною організацією, розташованою в Братиславі, заснованою урядами країн Вишеградської групи (V4) - Чеської Республіки, Угорської Республіки, Республіки Польща та Словацької Республіки в Штіріні (ЧР) 9 червня 2000 р.
Метою Фонду є допомога та сприяння розвитку більш тісної співпраці між країнами V4 (а також країн-учасниць цього об'єднання з іншими державами, особливо в Східній Європі, на Західних Балканах і Південному Кавказі) через грантову підтримку спільних культурних, наукових і освітніх заходів, обміну молоді, транскордонних проектів й розвитку туризму та через індивідуальні програми (стажування, проживання).
Бюджет Фонду (7 млн. € на 2012) складається з рівних внесків урядів країн Вишеградської групи. Фонд має чотири грантові програми (малі гранти, стандартні гранти, Вишеградська Стратегічну програму і програму Вишеград+), кілька схем стажування, трьохрічну програму для митців та програму індивідуального навчального плану для університетів.
Неурядові організації (НУО), муніципалітети та місцеві або регіональні органи влади, школи та університети, а також приватні компанії чи приватні особи мають право на отримання грантової підтримки за умови, що їх проекти мають відношення до регіону і подальшого розвитку співпраці між партнерами проекту, що базуються в регіоні.
Керівними органами Фонду є рада послів і конференції міністрів закордонних справ. Виконавчий орган Фонду складається з виконавчого директора та заступника виконавчого директора. Адміністративним органом Фонду є секретаріат.
Проекти, що фінансуються з програми «Стандартні гранти», повинні підпадати під одну з наступних шести категорій:
1. культурне співробітництво,
2. науковий обмін та дослідження,
3. освіта,
4. обмін молоді,
5. транскордонне співробітництво,
6. розвиток туризму.
За винятком транскордонного співробітництва, до проектів повинні бути залучені організації, принаймні, з трьох країн Вишеградської групи; проте, рекомендовано включати партнерів з усіх країн V4. Будь-яка організація чи фізична особа (за винятком установ, які безпосередньо фінансуються з державного бюджету) має право на отримання фінансування за умови, що запропонований проект відповідає вимогам Вишеградського Фонду.
Більшість одержувачів – це неурядові організації (НУО), муніципалітети та навчальні заклади, або інші громадські установи. Мінімальна сума кожного стандартного гранту становить 6001 € і більше. Фінансовий внесок Фонду не може перевищувати 70% від загальної вартості проекту, включаючи внесок у натуральній формі заявника, або інших суб'єктів. Максимальний термін використання бюджету складає 12 місяців (навіть якщо проекти триватимуть довше).
Річний бюджет: € 2,200,000.
Максимальний термін: 12 місяців.
Терміни подання проектів: 15 березня, 15 вересня.
Всі заявки на грант повинні бути подані через он-лайн систему до 12:00 (опівдні) на відповідний кінцевий термін, підписані заяви в друкованому вигляді з супровідною документацією можуть бути особисто доставлені 16:30 того ж дня, або відправлені поштою з поштовим штемпелем того ж дня.

www. connectinghistory.net

2012