Прес-реліз

Прес-реліз

Інститут транскордонного співробітництва (м. Ужгород, Україна) у партнерстві із Державною вищою школою технічною і економічною (м. Ярослав, Польща) та ISD Slovensko (м. Бардейов, Словаччина) в рамках  проекту «Історія, що об'єднує» (новітня історія транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні), який  здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду (International Visegrad Fund),  проводять в м. Ужгород 20 травня 2013 року прес-конференцію для презентації досягнутих результатів  Проекту.

Завдяки особливому геополітичному положенню Карпатський регіон має  вельми непросту політичну історію. Його територія свого часу входила до складу різних держав і ставала ареною численних військових конфліктів. Неоднозначними є міждержавні відносини в ареалі Карпат і після розпаду Радянського Союзу, з утворенням незалежної України, вступом Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії в НАТО та Європейський Союз.

Для більшості жителів Карпат, незалежно від їх державної належності та національності, історичні чинники є факторами взаємного збагачення історичної пам'яті та культури,  утвердження  етнічної  та конфесійної толерантності.

Тому розкриття генеалогічної близькості історичних, економічних, культурних, ментальних, релігійних коренів населення, що проживає в Карпатському регіоні, має виключне значення.

Дієвим, ефективним результатом реалізованого проекту є Міжнародний інтерактивний веб-сайт «Історія, що об'єднує», що дозволить доповнювати оцінки експертів із сучасної історії транскордонного співробітництва власними ідеями людей, проводити громадську експертизу цих оцінок. Крім того, спілкування на веб-сайті дозволить збагатити історичні нариси багатьма невідомими історичними фактами, спогадами учасників транскордонного співробітництва, ілюстративними матеріалами тощо.

До участі в прес-конференції запрошені українські та іноземні експерти з питань європейської інтеграції та транскордонного співробітництва, які брали участь в реалізації Проекту, представники дипломатичних місій, наукових установ краю, громадського сектору, ЗМІ.

Share on Myspace
Facebook Application ID is empty

www. connectinghistory.net

2012