Презентація та прес-конференція за результатами проекту «Історія, що об’єднує»

20 травня 2013 року в Ужгороді в готельному комплексі «Прага-Акорд» відбулися презентація та прес-конференція за результатами проекту «Історія, що об’єднує» (новітня історія транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні). Цей Проект виконаний за фінансової підтримки Міжнародного Вішеградського Фонду.

pp4З вітальним словом до учасників зібрання звернувся директор Інституту транскордонного співробітництва, координатор Проекту Сергій Устич.

Він подякував всім, хто зголосився на запрошення взяти участь у презентації та прес-конференції.

Найперше, вітання приймали ветерани транскордонного співробітництва – ті, хто закладав підвалини новітньої співпраці жителів прикордонних територій Карпат. Це і Михайло Юрієвич Волощук, і пан Андраш Ракоці, і Іван Емеріхович Цурко, і пан Маріан Гайдош, і Іван Васильович Іванчо, і Олександр Самійлович Передрій.

 Щиро віталися представники органів влади та місцевого самоврядування, зокрема,  заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Опанасович Приходько. 

pp3

Велика честь для учасників форуму була участь в ньому виконавчого директора Міжнародного Вішеградського Фонду пані Карли Вурстерової, Генерального консула Словаччини в Ужгороді пані Янки Бур’янової, а також Генерального консула Угорщини в Ужгороді пана Йожефа Бочкаї. 

 Свої найкращі вітання учасникам зібрання  передав Генеральний консул Республіки Польща у Львові пан титулярний Посол Ярослав Дрозд.

Учасникам презентації побажали успіхів давні друзі, які багато зробили для розвитку транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні, зокрема, для створення Карпатського Єврорегіону. Це – державний секретар Міністерства фінансів Словацької Республіки пан Васіл Гудак та радник з питань зовнішньої політики Президента Польщі пан Роман Кужняр. Найкращі побажання передав також  президент  Інституту транскордонного співробітництва Алекс Ровт.

У презентації та прес-конференції взяли участь:

  •       партнер Проекту – директор Інституту стабільності та розвитку – Словаччина пан Властіміл Гудак;
  •       активний  учасник транскордонного співробітництва – керівник Агенства регіонального розвитку KIUT (м.Загонь, Угорщина) пан Андрош Ракоці;
  • автор нарисів новітньої історії транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні доктор філософії, професор  Інституту суспільних наук Словацької Академії Наук пан Маріан Гайдош.

З  презентацію результатів Проекту виступив Сергій Устич (презентація додається).

Потім відбулося жваве та зацікавлене обговорення результатів презентації. Були також дані відповіді на запитання українських, словацьких, польських та угорських представників засобів масової інформації.

pp5

pp1

pp2

Прес-реліз

Прес-реліз

Інститут транскордонного співробітництва (м. Ужгород, Україна) у партнерстві із Державною вищою школою технічною і економічною (м. Ярослав, Польща) та ISD Slovensko (м. Бардейов, Словаччина) в рамках  проекту «Історія, що об'єднує» (новітня історія транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні), який  здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду (International Visegrad Fund),  проводять в м. Ужгород 20 травня 2013 року прес-конференцію для презентації досягнутих результатів  Проекту.

Завдяки особливому геополітичному положенню Карпатський регіон має  вельми непросту політичну історію. Його територія свого часу входила до складу різних держав і ставала ареною численних військових конфліктів. Неоднозначними є міждержавні відносини в ареалі Карпат і після розпаду Радянського Союзу, з утворенням незалежної України, вступом Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії в НАТО та Європейський Союз.

Для більшості жителів Карпат, незалежно від їх державної належності та національності, історичні чинники є факторами взаємного збагачення історичної пам'яті та культури,  утвердження  етнічної  та конфесійної толерантності.

Тому розкриття генеалогічної близькості історичних, економічних, культурних, ментальних, релігійних коренів населення, що проживає в Карпатському регіоні, має виключне значення.

Дієвим, ефективним результатом реалізованого проекту є Міжнародний інтерактивний веб-сайт «Історія, що об'єднує», що дозволить доповнювати оцінки експертів із сучасної історії транскордонного співробітництва власними ідеями людей, проводити громадську експертизу цих оцінок. Крім того, спілкування на веб-сайті дозволить збагатити історичні нариси багатьма невідомими історичними фактами, спогадами учасників транскордонного співробітництва, ілюстративними матеріалами тощо.

До участі в прес-конференції запрошені українські та іноземні експерти з питань європейської інтеграції та транскордонного співробітництва, які брали участь в реалізації Проекту, представники дипломатичних місій, наукових установ краю, громадського сектору, ЗМІ.

Презентація проектів

16042013На кордоні України та Молдови створений новий єврорегіон «Дністер», в який увійшли сусідні території двох держав. Делегація цього єврорегіону вивчає досвід транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні. Будапештський Центр сприяння демократичним перетворенням та Празький Інститут стабільності та розвитку, які надають технічну допомогу у створенні єврорегіону, звернулися до Інституту транскордонного співробітництва з проханням познайомити членів делегації з діяльністю ІТС.

160420131

 16 квітня цього року Директор Інституту, Посол С.Устич виступив перед делегацією з презентацією проектів «Кордони для людей», «Краще знання – краща співпраця», «Історія, що об’єднує» та «Кордони очима людей». 

 За результатами презентації відбулася цікава дискусія, в якій, зокрема, обговорювалися проблеми планування та виконання проектної роботи.

Зустріч експертів проекту «Історія, що об’єднує»

18 жовтня 2012 року в м. Жешів (Польща) відбулася робоча зустріч експертів проекту «Історія, що об'єднує» («Новітня історія транскордонного співробітництва в регіоні Карпат»), який реалізується Інститутом транскордонного співробітництва (Україна) разом із партнерами - Державною вищою техніко-економічною школою імені Броніслава Маркевича в м. Ярослав (Польща) та Інститутом стабільності і розвитку (Словаччина) за програмою Вишеградського Фонду. В зустрічі взяли участь експерти: директор ІТС, Посол С.Устич, ректор Державної вищої школи техніко-економічної імені Броніслава Маркевича в м. Ярослав професор Вацлав Вержбінець , експерт ІТС, професор, віце-президент Російської Академії Економічних Наук Василь Симчера, керівник офісу ІТС Д. Мірошніков. В ході зустрічі обговорені питання підготовки тематичних досліджень участі сусідніх регіонів Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та України в транскордонному співробітництві останніх 20-років. Досягнуті домовленості щодо термінів виконання заключного етапу спільної роботи, а також уніфікованої форми дослідницьких матеріалів.

 

Робоча зустріч

 18 вересня 2012 року в м. Стара Лесна (Словаччина) відбулася чергова робоча зустріч партнерів проекту «Історія, що об’єднує» (“Connecting history”). На зустрічі були присутні Сергій Устич, координатор проекту, директор Інституту транскордонного співробітництва, Посол (Ужгород, Україна), Властіміл Гудак, директор ISD Slovensko, партнер проекту, Олександр Білак, заступник директора ІТС, Дмитро Мірошніков, керівник офісу ІТС, Євген Ященко, проектний менеджер ІТС. 

  

Координаційна зустріч партнерів

Згідно календарного плану реалізації проекту «Історія, що об’єднує» (“Connecting history”), який здійснюється за підтримки фінансових ресурсів Міжнародного Вишеградського Фонду, 11-12 липня 2012 року в офісі апліканта проекту -  Інституту транскордонного співробітництва - відбулась координаційна зустріч партнерів.

На зустрічі були присутні: Сергій Устич, координатор проекту, директор Інституту транскордонного співробітництва, Посол (Ужгород, Україна), Вацлав Вєржбінець, партнер проекту, ректор Державної вищої школи техніко-економічної в м. Ярослав (Польща), Властіміл Гудак, партнер проекту, керівник Інституту стабільності та розвитку Словаччина (м. Бардейов, Словаччина). Окрім того, в дискусії взяли участь: Марек Чєрпаль-Волан, керівник регіонального Управління статистики в м. Жешів (Польща), Олександр Білак, заступник директора Інституту транскордонного співробітництва, Євген Ященко, проектний менеджер ІТС та Дмитро Мірошніков, керівник офісу Інституту.

В ході зустрічі партнери проекту обговорили організаційні питання реалізації проекту. Було досягнуто домовленостей щодо порядку та способу робочої комунікації. Узгоджено календарний план проведення ключових заходів. Також партнери визначились щодо розподілу обов’язків.

Окрім того, делегація з Польщі провела зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, органів регіональної виконавчої влади та науковцями краю. Зокрема, був здійснений  ознайомчий візит до Закарпатського державного університету, де  після робочої зустрічі між Державною вищою школою м. Ярослав (Польща) та Закарпатським державним університетом було укладено рамкову угоду про співпрацю.


Share on Myspace
Facebook Application ID is empty

www. connectinghistory.net

2012