Презентація та прес-конференція за результатами проекту «Історія, що об’єднує»

20 травня 2013 року в Ужгороді в готельному комплексі «Прага-Акорд» відбулися презентація та прес-конференція за результатами проекту «Історія, що об’єднує» (новітня історія транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні). Цей Проект виконаний за фінансової підтримки Міжнародного Вішеградського Фонду.

pp4З вітальним словом до учасників зібрання звернувся директор Інституту транскордонного співробітництва, координатор Проекту Сергій Устич.

Він подякував всім, хто зголосився на запрошення взяти участь у презентації та прес-конференції.

Найперше, вітання приймали ветерани транскордонного співробітництва – ті, хто закладав підвалини новітньої співпраці жителів прикордонних територій Карпат. Це і Михайло Юрієвич Волощук, і пан Андраш Ракоці, і Іван Емеріхович Цурко, і пан Маріан Гайдош, і Іван Васильович Іванчо, і Олександр Самійлович Передрій.

 Щиро віталися представники органів влади та місцевого самоврядування, зокрема,  заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Опанасович Приходько. 

pp3

Велика честь для учасників форуму була участь в ньому виконавчого директора Міжнародного Вішеградського Фонду пані Карли Вурстерової, Генерального консула Словаччини в Ужгороді пані Янки Бур’янової, а також Генерального консула Угорщини в Ужгороді пана Йожефа Бочкаї. 

 Свої найкращі вітання учасникам зібрання  передав Генеральний консул Республіки Польща у Львові пан титулярний Посол Ярослав Дрозд.

Учасникам презентації побажали успіхів давні друзі, які багато зробили для розвитку транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні, зокрема, для створення Карпатського Єврорегіону. Це – державний секретар Міністерства фінансів Словацької Республіки пан Васіл Гудак та радник з питань зовнішньої політики Президента Польщі пан Роман Кужняр. Найкращі побажання передав також  президент  Інституту транскордонного співробітництва Алекс Ровт.

У презентації та прес-конференції взяли участь:

  •       партнер Проекту – директор Інституту стабільності та розвитку – Словаччина пан Властіміл Гудак;
  •       активний  учасник транскордонного співробітництва – керівник Агенства регіонального розвитку KIUT (м.Загонь, Угорщина) пан Андрош Ракоці;
  • автор нарисів новітньої історії транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні доктор філософії, професор  Інституту суспільних наук Словацької Академії Наук пан Маріан Гайдош.

З  презентацію результатів Проекту виступив Сергій Устич (презентація додається).

Потім відбулося жваве та зацікавлене обговорення результатів презентації. Були також дані відповіді на запитання українських, словацьких, польських та угорських представників засобів масової інформації.

pp5

pp1

pp2

Share on Myspace
Facebook Application ID is empty

www. connectinghistory.net

2012